The residential division of Austin Outdoor Builders

Хто такий FullStack Developer: огляд професії від Станіслава Висоцького

За даними Indeed для усередненого американського Full Stack Developer з 2-3 роками досвіду, рівнем бакалавру середня місячна зарплата складає $8003  та річний бонус $4100. Нерідко Вакансія Full Stack Developer (JS) Front-end-складова буде посередньої якості, адже дуже важко швидко реалізувати обидва боки проєкту одному-двом фахівцям. Процес розробки значно швидший, ніж у проєктах, де за FE та BE відповідають різні люди. Нема з ким сперечатись, доводити те, що здається вірним. Зазвичай, Full Stack Developer потрібен при розробці та супроводі Web- та мобільних застосунків або на проєктах для платформ E-Commerce. Full Stack Developer – справжня людина-швейцарський ніж зі світу IT, який здатний вести проект від початку і до кінця.

Підтвердіть вашу ел. пошту

Разом із цим професія універсального бійця розбилася на два окремі напрямки, а потім знову відродилася з гордою назвою “Full-stack Developer”. Якщо у вас кашель, то ви не побіжите зразу до пульмонолога. Аналогічно, якщо ви розробляєте MVP вам в 90% випадків не потрібен окремо гуру БД, бекенда і фронтенда, їм там просто буде нічого робити. Увечері він може працювати з документацією, планувати задачі на наступний день або вчитися чогось нового, щоби бути в курсі останніх трендів і технологій.

Тот, кому все равно на внешний вид

Серед найпопулярніших стеків технологій — LAMP, MERN та MEAN. Fullstack Developer — це людина-оркестр у сфері ІТ, який володіє широким спектром навичок та знань для розробки програмного забезпечення. Фулстек працює з клієнтською та серверною частиною проєкту. На відміну від Frontend-розробників, Backend Developer має справу з невидимими для користувачів частинами софту.

З чого починати шлях у фулстек

Багато розробників задоволені тим, що вони можуть гнучко обирати лише ті великі проєкти, які їм дійсно цікаві. Тож, коли у 2020 році у компаніях почались скорочення, шукати роботу Full Stack розробникам було трохи простіше. Якщо вже до цього дійшло, адже, як правило, таких універсальних профі намагаються не відпускати без важливих причин.

Full Stack Developer переваги та недоліки професії

Крок 3: архітектура застосунків

Крім того, робота Full-Stack розробника зазвичай не закінчується на запуску проєкту. Він продовжує його підтримувати та покращувати, стежити за досвідом користувачів та вносити зміни. Багатьом компаніям вигідніше найняти одного універсального фахівця з перспективою довгострокового співробітництва, ніж утримувати штат і намагатися координувати його роботу. У терапевта достатньо знань і повноважень, щоб поставити діагноз і прописати лікування.

Чим займається Fullstack Developer

Fullstack-розробник повинен вміти використовувати REST API, Chrome DevTools, працювати з SSL-сертифікатами, HTTP / 2, SPDY, WebSocket і так далі. По суті HTTP і REST покликані забезпечити взаємодію мережі й користувача. Штучний інтелект перебуває на гребені хвилі, перетворюючись на незамінного помічника в ІТ-індустрії. Завдяки автоматизації багатьох завдань AI-інструменти дозволяють економити час …

Бекенд тут можна легко закрити з допомогою BaaS (backend as a service), а от для фронтенду потрібен досвідчений фахівець», — пояснює Антон Пінкевич. Втім, однаково добре розумітися і на фронтенді, і на бекенді не вийде. Фулстек-розробник не може бути майстром у всьому, зазначає Антон Пінкевич. Навіть у досвідченого фахівця якісь навички будуть сильнішими, а якісь слабшими.

Як і в будь-якій професії в IT сфері, фулстекам потрібно багато вчитися, адже технології швидко змінюються, знання застарівають. Потрібен щонайменше рік, щоб опанувати необхідні технології фронт- та бекенду. Якщо ви вже володієте певними навичками розробки, стати фулстеком буде дещо легше. Але все одно вивчення нових технологій займатиме доволі тривалий час.

Не зайвим буде підтягнути англійську, адже актуальна інформація з веб-розробки з’являється саме англійською. Та й самі прибуткові проекти сконцентровані в англомовному сегменті. Буває дуже складно подолати бажання взяти відразу кілька проектів, щоб заробити більше. В результаті не завжди вдається приділити достатньо уваги кожному з них, через що страждає якість. Уміння планувати робочий процес і робити його комфортним для себе приходить з досвідом. Однотипні завдання і не менш однотипні їх вирішення дуже швидко перетворюються на рутину, людина моментально втрачає інтерес до своєї справи, падає його продуктивність.

Як ви вже помітили за попередніми пунктами, Full-stack розробнику не дадуть відпочити. Справ по вуха – це точний опис його стану на кожний робочий день. Ви знаєте більше інших, а значить, вам під силу розібратися з тою чи іншою важкою задачею. Принаймні так думає той, хто вам їх роздаватиме. Поширеною є думка, що Full-stack розробників не існує, а ті, хто такими називаються, насправді не відповідають вимогам цієї спеціальності. Плюси достатньо переконливі, але виклики також очевидні.

Full Stack Developer переваги та недоліки професії

Одним із важливих етапів вашого навчання буде знайомство з базами даних і логіки роботи з ними. Ну а далі справа техніки — вивчаєш необхідні інструменти, практикуєшся і можеш самостійно працювати над цілим проєктом. Існує думка, що фулстек-розробник в кожній окремій області менш кваліфікований, ніж вузький фахівець.

  • Бути спеціалістом широкого профілю може також означати, що ви не станете глибоким експертом у якійсь конкретній царині (або станете, про це теж поговоримо далі).
  • Сьогодні ви розробляєте простий сайт для коханої піцерії в містечку на 50 тисяч жителів, а завтра працюєте над додатком для найбільшого інтернет-магазину в країні – максимум свободи.
  • З одного боку — завжди зручно, коли одна людина займається питаннями, які інакше страждали б від нестачі комунікацій, затягувань, непорозумінь тощо.
  • А далі опановуйте знання на практиці за правилом Learning by doing” – Олексій Голубєв, Team Lead Full-stack Developer в GlobalLogic.

Відкриваючи будь-який сайт чи додаток, перше, що ви бачите – це їхній інтерфейс. До нього належать кнопки, блоки, зображення, тобто візуальна частина. Спочатку ці елементи створює веб-дизайнер, а втілює на екрані – фронтенд-розробник. Від відповідає за якісний код та коректне відображення кожного елементу. Fullstack Developer може починати день із перевірки пошти та планування завдань з урахуванням їхньої терміновості та важливості.

Частіше говорять про веб стек, мобільний стек та стек нативних застосунків (native application stack). Проте у більшості випадків, коли говорять про FSD, мають на увазі Full Stack Web Developer. А серед веб розробників найчастіше згадують (та гуглять) Full Stack Java Developer.

Робота в кращіх IT командах https://wizardsdev.com/